www.kraftwerk.com / .de

1996

V listopadu 1996 se na adrese www.kraftwerk.com objevily informace poskytovatele o registrované doméně.

1997

Kraftwerk.com 1997 Anténa

V lednu 1997 fungovala pouze titulní stránka, na které byl banner s nápisem "KRAFTWERK" a animace antény ve formátu .GIF (ukázka >).

V dubnu byly internetové stránky - v rámci nadcházejícího vystoupení na festivalu Tribal Gathering - aktualizovány. Na titulní stránce byl použit jako zvuk na pozadí soubor "klingklang.au", který skupina na svých stránkách používá dodnes. Po kliknutí na anténu se otevřela stránka index2.htm s obrázkem robota a zvukem na pozadí (ukázka >).

Kraftwerk.com 1997 Robot

Na konci roku 1997 již byly stránky kompletnější, objevilo se menu s položkami "KONZERT", "VIDEO" (se záznamem z festivalu Tribal Gathering), "TOUR DE FRANCE" a "ROBOTER" (s obrázkem robota) (ukázka >).

1998

Kraftwerk.com 1998 turné

Roku 1998 do hlavního menu přibyl odkaz KlingKlang a mapa světového turné 1998.

2000

V roce 2000 byla spuštěna verze, která byla v provozu do června 2011. Bývala čas od času aktualizována podle potřeby (nové koncerty, diskografie, videoklipy, fotografie...), nicméně obsah byl stále věrný striktně minimalistickému duchu. Stránky byly vytvořeny za pomoci technologie Flash a obsahovaly sekce Info (koncerty, diskografie), Photo, Video (videoklipy a záznamy z koncertů) a další flashové animace tématicky zaměřené dle jednotlivých alb či skladeb.

2011

Po celé jedné dekádě fungování flashové verze s anténou na hlavní stránce byly v červnu 2011 spuštěny nové stránky v jednodušším stylu. Ve flashové technologii zůstala zachována pouze videosekce, ostatní stránky (Concerts, The Catalogue, Kling Klang Machine, Photo a stránky oficiálního internetového obchodu Kling Klang Konsum Produkt) jsou vytvořeny v HTML verzi.

(ukázka >)
Copyright © Miroslav Bolek 2008-2019 Design & Obsah.
Copyright © Ralf Hütter / Kraftwerk 1970-2019 Grafické práce.
WebInfo - SEO analýza Geo Visitors Map RSS Mapa stránek · Web · Kraftwerk.xf.cz @ Facebook ·  Kraftwerk.xf.cz @ Twitter